Проєкт Ради Європи – ефективний партнер Держмолодьжитла у реалізації житлових прав ВПО

10 грудня у гібридному (офлайн і онлайн) форматі відбулося засідання наглядової ради Проєкту Ради Європи «Сприяння розробці житлових рішень для осіб, постраждалих від війни в Україні».

Засідання відкрив Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак. Він привітав прогрес, досягнутий у створенні механізмів подолання наслідків збройної агресії росії проти України завдяки співпраці органів української влади, міжнародних партнерів і місцевого самоврядування.

Заступниця міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська відзначила суттєву експертну підтримку і технічну допомогу, яку Проєкт Ради Європи надає міністерству у напрацюванні сучасного законодавства, що регулюватиме житлову політику нашої держави. Ідеться насамперед про розроблений за підтримки міжнародних фахівців основоположний проєкт закону «Про засади житлової політики». Також удосконалюється законодавство про соціальне житло, готується реформа управління житловим фондом. Водночас модернізується нормативна база надання компенсацій за зруйноване і пошкоджене внаслідок війни житло українських громадян.

Наталія Козловська висловила сподівання на продовження співпраці з експертами РЄ у формуванні стійких законодавчих рішень, які забезпечать реалізацію житлових прав постраждалих внаслідок війни українців.

Перший заступник голови правління Держмолодьжитла Іван Парух у своєму виступі наголосив на тривалій історії співпраці Держмолодьжитла і Проєкту РЄ. Завдячуючи парнерам, Фонд у своїй роботі спирається на якісну експертну підтримку і допомогу у зміцненні інституційної спроможності установи.

Зокрема, надана Проєктом Ради Європи комп’ютерна техніка допомогла оптимізувати роботу з клієнтами розташованих у прифронтових регіонах України відділень Держмолодьжитла.

Наразі Фонд успішно виконує спільну україно-німецьку програму «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». Високій якості цієї роботи також сприяє фахова підтримка Проєкту Ради Європи.

Цього року Рахункова палата України в межах міжнародного координованого аудиту з Федеральною Рахунковою палатою Німеччини провела аудит ефективності проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». Аудитори дійшли загального висновку про ефективність програми і належну якість роботи її виконавців. Рекомендації аудиторів упроваджуються Держмолодьжитлом та іншими учасниками програми.

Тут доречним був би експертний висновок Проєкту РЄ щодо оптимізації співпраці України і Німеччини в забезпеченні ВПО житлом через механізм пільгової іпотеки, підкреслив Іван Парух. Загалом співпраця Фонду і фахівців Проєкту сприяє підвищенню ефективності забезпечення внутрішніх переселенців власним житлом через фінансово-кредитні механізми, резюмував представник Держмолодьжитла.

Керівник Проєкту Ради Європи «Сприяння розробці житлових рішень для осіб, постраждалих від війни в Україні» Сергій Марущенко у своєму виступі, зокрема, подякував Держмолодьжитлу як одному з партнерів Проєкту. Він відзначив спільні з органами влади і керівництвом Фонду зусилля для приєднання України до Банку розвитку Ради Європи – потужної інституції із соціальним мандатом. Цей крок дав змогу вже зараз почати реалізацію в Україні низки програм для підтримки потреб наших громадян, що їх фінансує БРРЄ. Наступного року таких проєктів побільшає.